FORWARD GEOMETRY

FORWARD GEOMETRY

TECHNOLOGIE

 

Sezona 2021 je již devátou v řadě pro naše revoluční řešení geometrie kola. Řešení, s kterým značka Mondraker přišla jako první průkopník, geometrie, která přináší jedinečný zážitek z jízdy a lepší výkon oproti běžným horským kolům.

Forward geometrie značky Mondraker se osvědčila jako benchmark pro moderní high-end horská kola a je jednou z našich vlastních nejzásadnějších a nejunikátnějších technologií. Původní koncept je každou novou modelovou řadou vylepšován tak, aby promítal nové trendy v odvětví, dále vylepšoval výkon, efektivitu a celkovou ovladatelnost Vašeho kola Mondraker.

Pro rok 2021 je tato technologie v maximální míře využita pro dosud nejvíce modelů. Základními znaky je delší reach. Delší horní rámová trubka doplněná však o představec FG délky 30mm pro perfektně vyváženou pozici na kole, vyladěnou pro každou disciplínu. Vždy jde o to, aby Vaše jízda byla co nejzábavnější a kolo Vám dovolilo podat opravdu maximální výkon.

Jedním z hlavních znaků posledních sezon je zkracovaní offsetů odpružených vidlic, což perfektně doplňuje původní koncept Forward geometrie. Výhody jsou zřejmé: zlepšení stability jízdy ve vysokých rychlostech, lepší kontrola nad předním kolem a rapidní nárust přilnavosti přední pneumatiky. Rozsáhlé testování potvrdilo jednoznačné zlepšení jízdních vlastností podporující sebejistotu jezdce a zvyšující zábavu a výkon.

Hlavními a podstatnými výhodami konceptu Forward geometrie zůstává navýšení bezpečnosti a jistota při jízdě na strmých a těžkých pasážích, a to i v opravdu vysokých rychlostech, přesnější a jednoduší ovládání kola při výjezdech a více stability na technickém trailu – celkově lepší kontrola jezdce nad svým strojem.

 

VÝHODY

• zvýšení bezpečnosti na opravdu strmých pasážích

Úpravy poměrů naší geometrie v přední části kola umožňují lepší kontrolu a stabilitu v technicky náročných prudkých úsecích – zabrání jezdci přepadnout přes řídítka a umožní mu dovolit si ještě více.

• lepší jistota ve vysokých rychlostech

Delší rozvor navyšuje stabilitu kola v každém terénu

• přesné řízení

V kombinaci s naším vlastním specifickým představcem FG30 nabízí perfektně přesné a jisté ovládání kola za všech podmínek

• více jistoty při výjezdech

Přední kolo je díky naší geometrii „přibité“ k podložce a nedochází k jeho nežádoucímu zvedaní při strmých stoupáních, dovoluje snadnější stoupání i opravdu strmých trailů

• stabilita v technicky obtížných úsecích

Forward geometrie vylepšuje rozložení váhy na přední a zadní kolo, výsledkem je více stability v technickém a opravdu těžkém terénu s celkově lepší kontrolou jezdce nad svým strojem

 

Jedinečná filozofie Forward geometrie značky Mondraker je promítnuta skrze celou kolekci 2021